Amikor megtakarítást tervezünk a gyermekes családoknak, szinte mindig előjön az a téma, hogy a család nem is saját magának, inkább a gyermek, gyermekeke számára szeretne félretenni. Jó lenne biztosítani a könnyebb életkezdést, jó lenne, megfelelő anyagi munícióval útnak indítani a gyerkőcöt.

Mi lesz a megtakarítással?

Te is teszel félre a gyereknek?

Az ügyfeleinknek ilyenkor azt javasoljuk, hogy ne csak abban gondolkodjanak, hogy a félretett összeg mennyi legyen és mikor történjen a kifizetés, gondoljanak arra is, hogy mi lesz a megtakarítással, ha valamilyen váratlan tragédia miatt egyik szülő jövedelme megszűnik, esetleg sajnálatos módon elhalálozik.

Nem szeretünk riogatni

Tudjuk, hogy a biztosítókat gyakran éri az a vád, hogy mindig a rossz dolgokkal riogatjuk az ügyfeleket, de nekünk az a dolgunk, hogy megfelelő védelemmel lássuk el a családokat – vagyis igenis, beszélnünk kell a nagy tragédiákról is, mert azok akkor is bekövetkeznek, ha hallgatunk róluk.

Biztosítókötelek

Nem kell lezuhanni!

Térjünk vissza oda, hogy mi lesz a gyermek megtakarításával, ha az egyik szülővel történik valami. Ami biztos hogy a család nehéz helyzetbe kerül. Nem csak érzelmileg, hanem anyagilag is megrázkódik egy életközösség akkor, amikor az egyik szülő meghal.

Három olyan általunk nyújtott „biztosítókötél” létezik, amellyel könnyebben átvészelhetik a hátramaradottak a nehézségeket:

  • egyszeri kifizetés: a gyermekek számára kötött megtakarításokhoz kiegészítő szülői biztosítást kapcsolhatunk, ami az egyik szülő halála/rokkantsága/betegsége esetén egyszeri, akár nagyobb összegű kifizetést jelent. Mérjük fel a valós kockázatot, ebben segítünk mi tanácsadók. Ebben az esetben azonban a megtakarítást tovább kell fizetnie az életben maradt szülőnek ahhoz, hogy a kitűzött pénzügyi segítséget meg tudják adni a gyermek számára.
  • díjátvállalási kiegészítés: ha bekövetkezik a tragédia, és előre gondolkodtunk az esetleges továbbfizetés biztosításáról, akkor legalább ezt  a terhet átveheti tőlünk a biztosító: a futamidő végéig vagy a gyermek 18 éves koráig fizeti helyettünk a vállalt havi befizetést, ezzel elérhetővé téve a kitűzött biztosítási célt
  • mindkét szülő: de mi van akkor, ha csak az egyik szülőt vontuk be az egyszeri kifizetéssel járó életbiztosításba és ugyanaz a szülő elvesztése esetén lép csak életbe a díjátvállalás? Szerencsére ennek nem kell így lennie! Mindkét szülő részére köthetünk az eredeti gyermek számára megkötött megtakarításhoz kockázati életbiztosítást és díjátvállalási biztosítást is!

Mennyi az annyi?

Nehéz terepen is biztonságban

Minden kiegészítő szolgáltatásnak díja van, ebből van olyan, amit tartalmaz az alap megtakarítás pl. baleset és életbiztosítás a szülők részére – sajnos alacsonyabb az egyszeri kifizetés –  és van olyan, ami külön díjtétellel valósul meg.

Számoljunk együtt

Mi pénzügyi tanácsadók azért szoktuk sok adattal elemezni a család helyzetet, lehetséges kockázatait, hogy minél optimálisabban össze tudjuk állítani a megtakarítások és biztosítások kombinációját, ami a lehető legnagyobb védelmet tudja nyújtani a családoknak.

Avatar
A szerzőről bővebben a nevére kattintva olvashatsz, tőle tanácsot és visszahívást is kérhetsz!

Ferencné Sinkovics