Így tervezd a nyugdíjas éveidet!

Az idősek világnapja – október 1 – jó alkalom, hogy megálljunk egy pillanatra és átgondoljuk milyen életet is szeretnénk élni időskorban. Rugaszkodjunk el egy picit a mindennapoktól, képzeljük el, hol innánk meg ezt a bizonyos koktélt

Álmaid szigetén – így is élhet egy nyugdíjas

A negyevenes éveink körül már erősen foglalkoztat a kérdése szinte mindnyájunkat, hogyan is fogunk élni, ha már a hátunk mögött hagyjuk az aktív éveinket.

A nyugdíjunk elegendő lesz arra, hogy aktívan, vagy passzívan, jólétben töltsük a pihenés éveit?

Sajnos a pénzügyi kultúránkból nem csak a finanszírozáshoz, hitelekhez értékeléséhez szükséges képességek hiányoznak, de sokszor az öngondoskodás témája is az a terület, amelyet szívesen söprünk a szőnyeg alá – ráérünk még.

Mint minden hosszútávú pénzügyi döntésünk előtt, itt is fontos feltenni a megfelelő kérdéseket magunknak.

Vázoljuk fel, hogyan tervezünk élni majd nyugdíjas korunkban. Tervezzük meg egy évünket, egy hónapunkat egy napunkat.

Fontos kérdés: hol?

Sokan a nyugdíjas évekre terveznek még egy költözést, egy „új életkezdést”.  Nyaralóban, telken, utazások közben meglátogatott, megszeretett településen – nyugodt, békés éveket terveznek. Idézzük fel, hogy hol éreztük magunkat igazán jól, tervezzük meg az esetleges költözés időpontját.

Fontos kérdés: miből?

A nyugdíjunkra úgy tekintünk, mint arra az összegre, ami majd minden hónapban érkezik a számlánkra és elegendő lesz arra, hogy minőségi időkort éljünk meg. Biztosan vagyunk ebben? A mai fiatalok nagytöbbsége úgy tekint a nyugdíjra, hogy az biztosan nem lesz elegendő, de sajnos kevesebb számban kezdenek meg időben félretenni a nyugdíjas évekre.

A nyugdíj kiegészíthető!

Aktív, vidám nyugdíjasévek – nem elérhetetlen álom

A nyugdíjunk nem csak egy fix összeg, amit passzívan várunk és azt kell beosztani. A nyugdíjunk lehet egy tisztességes jövedelem is, amely két részből tevődik össze: az állami nyugdíjunk – ami a nyugdíjrendszer sajátosságai miatt eléggé kétségbeejtő helyzetben van – illetve megtakarításaink hozama. Mi lehet ez?

Ha az aktív évek alatt volt lehetőségünk és kellő odafigyelésünk, akkor valamilyen olyan befektetést tudtunk véghezvinni, ami hozamával kiegészíti az államtól kapott nyudíjunkat. Ez lehet egy kiadott ingatlan vagy akár évtizedekig fizetett nyugdíjbiztosítás.

Ha nyugdíjbiztosításba fizettük be az évek alatt, itt is többféle lehetőségünk van arra, hogy kiegészítsük a nyugdíjunkat amikor majd eljön az idő. Akár egy összegben, akár havi járadék formájában kis hozzájuthatunk a befizetésünkhöz. Akár így, akár úgy kerül a birtokunkba a befeketetésünk hozammal növelt összege, mindenképpen megkönnyíti majd a nyugdíjas éveket.

Boldog évek nyugdíjasan – időben kezdjen ön is gondoskodni!

Egy tanácsunk van. Ne halogass!