Gyakori probléma, hogy a társas vállalkozások tulajdonosai egy bekövetkezett haláleset után nehéz helyzetbe kerülnek. Gondoljunk csak bele, milyen érzés, ha olyan emberek kerülnek döntéshozói pozícióba, akik sem emberi tulajdonságaik, sem szakmai felkészültségük alapján nem képesek felelősen vezetni egy vállalkozást.
Az elhunyt cégtársunk tulajdonrésze az örökségének részét képezi. Gyermekeire, feleségére, végrendeletben megjelölt személyekre szállnak. Korántsem biztos, hogy hozzáértő az illető, vagy lehet, hogy nincs is kedve céggel foglalkozni, esetleg külföldön él, nehézkes a cég életébe a bekapcsolódás.
Ilyenkor kézenfekvő megoldás, hogy a maradék korábbi tulajdonos, vagy tulajdonosok kivásárolják az örökösöket, ezzel biztosítva a cég zavartalan működését és ezzel biztosítva saját tulajdonrészük értékének megőrzését.
De vajon minden cég rendelkezik ilyen mértékű tartalékkal? Van annyi a számlán, amivel ez a kényes kérdés gyorsan rendezhető?
A válasz sajnos a legtöbb esetben kedvezőtlen.
Erre jelenthet megoldást a kockázati életbiztosítás, amelyben a cég tulajdonosai egymást megjelölve kedvezményezettként olyan biztosítást kötnek, ami ilyen esetben fedezetet nyújt a tulajdonrész megvásárlásához.
Megjelölhető a kötvény kedvezményezettjeként a cég is, ilyen esetben bekerül a biztosítási összeg a cég bevételei közé – ebben az esetben adó és járulékmentes -, onnan számlával igazolt módon kerülhet kifizetésre.
Az életbiztosítás halál esetén nem kerül az öröklési procedúrába, gyorsan kifizetésre kerül. Számtalan kellemetlenségtől óvhatják meg magukat a cégtulajdonosok, ha időben gondoskodnak kockázati életbiztosításról!