Tudtad, hogy az életbiztosítást nem csak és kizárólag egy esetleges haláleset bekövetkeztére érdemes kötni? Sőt! Elmondjuk mi az a megtakarítási életbiztosítás.
Mire gondol mindenki
Amikor kimondom azt a szót, hogy életbiztosítás, szinte mindenki arra gondol, hogy befizet havonta x összeget, amit az ő halála esetén a kedvezményezettje – családtag, örökös, bárki, akit ő megjelöl – megkapja azt a pénzösszeget, jó esetben hozamaival növelt szép kis summát. Ha a szerződése hamarabb lejár, akkor sem kapja vissza a befizetett összeget, hiszen az a biztosítóé marad.
Ugye sok biztosítási csalást hallani, ami arra irányul, hogy több biztosítónál is életbiztosítást kötnek a szerencsétlen próbálkozók majd a kötvény lejárta előtt valamilyen „balesetet” okoznak maguknak és sajnos előbb utóbb lebuknak, vagyis se pénz, se egészség nem marad az ügy végén.
Ilyen próbálkozásokkal nem is érdemes az életbiztosítás területén játszani, mert komoly következményei is lehetnek a nyilvánvalókon kívül.
Hogyan juttat pénzhez bennünket az életbiztosítás még mielőtt meghalnánk?
Ez egy igen jó kérdés! Van az életbiztosításoknak egy olyan fajtája, amelyet megtakarítási életbiztosításnak vagy megtakarítással kombinált életbiztosításnak hívunk, és pont az a lényege, hogy kombinálja a megtakarítást és az életbiztosítást. Ebben az esetben a szerződés lejártakor a hozammal növelt összeget megkapja a biztosított, előbb bekövetkezett halála esetén pedig a kedvezményezett illetve ebben az esetben biztosítási összeget is kaphat (ez jellemzően kevesebb, mint a „sima” kockázati életbiztosításnál).
Leginkább azoknak ajánljuk, akik hosszú távú pénzügyi célt tudnak kitűzni maguknak, például 10 év múlva lakást akarnak vásárolni, vagy autót akarnak cserélni, egy nagyobb utazásra gyűjtenek esetleg. Ebben az esetben az életbiztosítás és a megtakarítás kombinációját jelentő biztosítási terméket ajánlunk neki.
Kiegészíthetjük egy sor egyébbel
Mivel a megtakarítási életbiztosítás esetében a kockázati elemek a háttérbe szorulnak, ezért kiegészítőket „vásárolhatunk” hozzá: baleset, kórházi kezelés, betegség esetén is számíthatunk kifizetésre ha egy komplex rendszert építünk a biztonságunk érdekében.