A személyekhez kapcsolódó biztosítások (élet, nyugdíj) esetében mindig felmerül a kérdés: mikor érdemes megkötni a szerződést?
Az életbiztosítások esetében fontos szempont lehet, hogy akkor érdemes megkötni egy ilyen szerződést, amikortól már valaki másról is gondoskodnunk kell, vagyis gyermekünk született. Senki nem tervezi úgy az életét, hogy magára hagyja a gyermekét, de sajnos előfordul ilyen tragédia – de átgondolt tervezéssel fel tudunk erre is készülni.
Tehát ha már gyermekünk, eltartottunk, tőlünk függő családtagunk van és önálló keresettel rendelkezünk érdemes az életbiztosításunkat megkötni.
Fontos az egészségünk is!
Fontos azt is áttekintenünk, hogy milyen egészségügyi állapotban vagyunk. Ha már van ismert, esetleg komoly betegségünk, akkor lehetséges, hogy már nem is tudunk életbiztosítást kötni, vagy csak emelt díjjal, hiszen állapotunk kockázatot jelent a biztosítóknak. Érdemes tehát jó egészségi állapotban is gondolni a nehéz időkre.
Az életbiztosításoknál az időtartamot is meghatározhatjuk, vagy azt dátumot, ameddig a biztosítás szól. Ezt megint érdemes a gyermekek nagykorúvá/önállóvá válásához kötni, hiszen akkor már nagyobb eséllyel tudnak gondoskodni magukról egy bekövetkező tragédia esetén is.
Ha megtörténik a baj
Ha megtörénik a baj, mindig jól jön az anyagi segítség a hátramaradottaknak, de ha még kiskorúak, mindenképpen fontos gondoskodni róluk egy tragikus esemény után is.
Ha szeretné, hogy biztoságban legyenek a szerettei, mindenképpen keressen bennünket.