Tavaly nagy port kavart a biztosítási szakmában az az eset, amikor egy hölgy, több idős ismerőse nevére biztosítást kötött, kedvezményezettként önmagát jelölte meg, majd fizette a biztosítási díjakat, és a biztosítottak halála után kifizetési igényt nyújtott be a biztosítási összegre. (egy esetben meg is kapott 5millio forintot)

Hogyan lehetséges ez?

 A hölgy a biztosítottak tudta nélkül, személyes adataik ismeretében követte el a csalást. Viszont volt egy komoly hiba a tanácsadók részéről is. A biztosított személyek jelenléte nélkül kötötték meg a szerződéseket úgy, hogy a csaló, aláírást hamisított.

Sajnos itt nem állt meg a valótlanságok sora, hiszen az elkövető még az idős személyek egészségügyi állapotáról is hazudott, elhallgatva a valós, súlyos alapbetegségeket.

Soha

Csak személyes aláírással köthet velünk szerződés! Ön biztonságban van!

Én soha nem kötök úgy szerződést, hogy a szerződő fél nincs jelen személyesen az aláírásnál! Ez egy alapelv, még akkor is, ha sokat kell utaznunk a szerződéssel egy aláírásért – akkor is minden esetben személyesen visszük ki a szerződést! Egyrészt szabálytalan másként eljárni, másrészt pedig etikátlan és erkölcstelen is.

Tanácsom a kezdő csalóknak, hogy nálam ne is próbálkozzanak!

Avatar
A szerzőről bővebben a nevére kattintva olvashatsz, tőle tanácsot és visszahívást is kérhetsz!

Judit Siba